Akademia z okazji Święta Konstytucji

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodzona jest w naszej szkole bardzo uroczyście. Z tej okazji odbyła się akademia zorganizowana przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunki Hanny Durak. Obejrzeliśmy program słowno – muzyczny przybliżający wydarzenia sprzed 223 lat przygotowany przez klasę VIa.  Na zakończenie wysłuchaliśmy pieśni, którą wykonali uczniowie klas czwartych oraz obejrzeliśmy polski taniec narodowy – polonez wzorowo zatańczony przez szóstoklasistów.

Utrzymana w podniosłym nastroju Akademia dostarczyła dzieciom nie tylko wiedzy na temat tak ważnego dziejowego wydarzenia, jakim jest uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Stworzyła też wyjątkową okazję do kształtowania w sercach i umysłach młodych Polaków postaw patriotycznych, budowania więzi z Ojczyzną, budziła poczucie odpowiedzialności za jej losy.

Tekst i zdjęcia: Maria Tomkowiak