certyfikat. szkoła — kopia

Certyfikat EKO-SZKOŁA 2022 dla SP2 Szamotuły

Nowy rok szkolny zaczynamy bardzo dobrą wiadomością: nasza szkoła, po wykonaniu szeregu zadań, uzyskała Ogólnopolski Certyfikat EKO-SZKOŁA 2022.

Idea programu EKO-SZKOŁA opiera się na promowaniu postaw proekologicznych, edukacji uczniów oraz podnoszeniu świadomości na temat zagrożeń dla przyrody w XXI wieku i naszego wpływu na stan środowiska. Program odbywał się przez cały poprzedni rok szkolny, a jego koordynatorką była mgr Martyna Jagiełłowicz-Kaczmarek.

W ramach tego programu uczniowie wraz z nauczycielami dwójki podjęli szereg działań proekologicznych:
- IMPREZY I WYDARZENIA: Dzień Ziemi, Dzień Pszczoły, Dzień Wody, Rajd pieszy;
- AKCJA EKOLOGICZNA: sprzątanie świata, zbiórka baterii, zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska;
- SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”;
- GAZETKI/ PLAKATY EDUKACYJNE: ochrona przyrody w Polsce, jak zachowywać się w lesie, Bałtyk wczoraj, dziś i jutro, prawidłowa segregacja śmieci, zanieczyszczenia powietrza, dziura ozonowa, kwaśne deszcze i inne;
- WARSZTATY KOSMETYCZNE: naturalne kosmetyki dla skóry nastolatków;
- SZKOLNA MINI-WYSTAWA EKOLOGICZNA: poznajemy pszczoły
- DOŚWIADCZENIA PRZYRODNICZE I EKOLOGICZNE: smog w słoiku, czas rozkładu śmieci, badanie zanieczyszczenia powietrza w okolicy, skala porostowa, badanie jakości wody w pobliskim kanale i rzece;
- ULOTKI, BROSZULKI, KOMIKSY o treściach ekologicznych i przyrodniczych;
- FILM NA TEMAT WPŁYWU SMOGU NA ZDROWIE CZŁOWIEKA;
- 3 STRONY DO OGÓLNOPOLSKIEGO E-BOOKA Zagrożenia dla przyrody w XXI wieku;
- WYCIECZKI NA UNIWERSYTET PRZYRODNICZY w Poznaniu;
- LEKCJE TERENOWE.

Wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy.