edf

Kulinarne zajęcia z językiem niemieckim

20 listopada 2019 r. naszą szkołę opanowali kucharze z klas Va oraz Vb, którzy języka niemieckiego uczyli się podczas zajęć kulinarnych. Skrupulatnie przygotowani do lekcji uczniowie, przynieśli odpowiednie produkty i sprzęt. Ich zadaniem było wykonanie sałatki owocowej lub warzywnej. Przy tej zajmującej pracy nauczycielka j. niemieckiego pani Aneta Domańska-Lembicz postanowiła nauczyć dzieci słówek związanych z omawianą tematyką.

Po naszej szkole unosiły się zapachy Obstsalat, Gemusesalat, które smakowały nauczycielom, a przede wszystkim samym uczniom. Wszyscy ze smakiem degustowali przygotowane przez dzieci potrawy.

Celem zajęć było poznanie i utrwalenie słownictwa z języka niemieckiego dotyczącego nazw potraw, owoców i warzyw, pogłębianie wiedzy i umiejętności kulinarnych, wymiana doświadczeń między uczniami i nauczycielami, a przede wszystkim integracja uczniów. Wspólne spożywanie przygotowanych potraw z pewnością podnosi motywację dzieci i atrakcyjność zajęć.

Pomysłów na zaciekawienie uczniów lekcją nie brakuje, ale najważniejsze to realizacja ich własnych propozycji. Dzieci już się przygotowują do kolejnych takich zadań.

Aneta Domańska-Lembicz