20181106_105053

Spotkanie czytelnicze i warsztaty plastyczne „A to Polska właśnie!” w 2B

W ramach „Tygodnia obchodów 100. Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego” w naszej szkole w młodszych klasach zostały przeprowadzone spotkania czytelnicze pod hasłem „A TO POLSKA WŁAŚNIE!”. Połączono je z warsztatami plastycznymi.

Uczennice klasy 3 gimnazjum – Wiktoria i Maja – z wielkim zaangażowaniem przygotowały się do spotkania z maluchami. Wykonały dla każdego ucznia klasy 2b pamiątkową zakładkę do książki – oczywiście w barwach biało – czerwonych.

Czytały wiersze patriotyczne Anny Paszkiewicz. Po skończonym czytaniu uczniowie wzięli udział w quizie pt. „A to Polska właśnie”. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością symboli narodowych; okazuje się, że znają zwyczaje, zabytki i miasta Polski. Starsze koleżanki w umiejętny sposób przybliżały im wydarzenia historyczne związane z Powstaniem Wielkopolskim. Dzieci dowiedziały się, gdzie na mapie Polski jest Wielkopolska i miasto Poznań, w którym rozpoczęło się powstanie, kim byli powstańcy i o co walczyli.

W dalszej części spotkania Wiktoria i Maja zaprosiły drugoklasistów do udziału w warsztatach plastycznych. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy, które wykonywały plakaty pt. „A TO POLSKA WŁAŚNIE”, „KOCHAM CIĘ, POLSKO!”.

Spotkanie czytelnicze przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Gimnazjalistki już umówiły się z uczniami klasy 2b na kolejne spotkanie i wspólne czytanie.                                                                                                                                                    Bardzo dziękuję Wiktorii i Mai za zaangażowanie.

Ewelina Budych