z17797880V,Czerwona-roza-i-ksiazka--czyli-wszystko--co-jest-p

23 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

To międzynarodowe święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1995 r. w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa, a także ochrony własności intelektualnej. Dawniej w tym dniu mężczyźni obdarowywali kobiety różami, które miały symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. W zamian za kwiaty, kobiety obdarowywały mężczyzn książkami.

Tradycją naszej szkoły już się stało, że uczniowie  bardzo aktywnie włączali się do akcji promującej czytelnictwo wśród mieszkańców Szamotuł.  Dzieci  przygotowywały w bibliotece szkolnej  piękne zakładki do książek oraz czerwone różyczki, które podczas spaceru ulicami miasta przekazywali przechodniom.

W tym roku jednak ze względu na sytuację,  w której obecnie się znaleźliśmy, będzie to  nie możliwe.

Wierzymy, że jak tylko  wrócimy do szkoły, uczniowie klasy 4s przekażą zakładki wszystkim, którzy chętnie czytają książki.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich czytelników

E. Budych