Wycieczka do Poznania klasy Ia i Ib

11 czerwca  klasy I A i I B wybrały się na wycieczkę do Poznania.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie lotniska Ławica. Dzieci zobaczyły halę  odlotów i przylotów, miejsce odpraw pasażerów, a potem udały się na taras widokowy. Tu z zapartym tchem obserwowały wszystko, co działo się na płycie lotniska. Miały okazję zobaczyć lądowanie samolotu, a za chwilę start samolotu wylatującego do Turcji. Następnie wycieczka udała się na stadion Inea przy ulicy Bułgarskiej, gdzie można pasjonować się grą Lecha Poznań. Mali turyści z wielką ciekawością zwiedzali pomieszczenia stadionu, których nie widać podczas transmisji meczu. Widzieli salę konferencyjną, aleję sław, lożę prezydencką, lożę dla reporterów. Wielką niespodzianką było spotkanie z bramkarzem Lecha Poznań panem Maciejem Gostomskim. ,,Świeżo upieczony” Mistrz Polski chętnie rozdawał dzieciom autografy i pozował do zdjęć. Potem  był  czas na zakupy  w sklepie firmowym Lecha Poznań. Dzieci zaopatrzyły się w długopisy, smycze, karty do gry, breloczki a nawet koszulki. Wszystko oczywiście z logo poznańskiej drużyny.

Pierwszoklasiści  wrócili do domu zadowoleni i pełni wrażeń. Zapewne wielu z nich z nowymi  marzeniami, aby  w przyszłości zostać pilotem, stewardesą albo sławnym piłkarzem i zagrać na wielkim stadionie przy czterdziestu tysiącach kibiców.

Agata Szwedek

Fot. Agata Szwedek