IMGP0069

Dzień Dziecka – akcja PaT i turniej piłkarski

Ulewne deszcze na przemian z upalnym słońcem – taka pogoda towarzyszyła corocznemu świętu dzieci. Nie przeszkodziła jednak wesołej zabawie.

Uczniowie klas V i VI uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez Policję i stowarzyszenie PaT mającej na celu przeciwdziałanie uzależnieniom. Przemarsz z transparentami i hasłami wokół rynku miał uświadomić mieszkańcom miasta, jak ważne jest życie bez nałogów. Dla dzieci wielką atrakcją były pokazy brygady antyterrorystycznej. Na boisku Gimnazjum nr 1, gospodarza tegorocznej akcji, rozległy się strzały karabinów, do akcji wkroczyli zamaskowani policjanci, którzy w popisowy sposób dokonali zatrzymania niebezpiecznego przestępcy. Odbyły się również pokazy Straży Pożarnej. Każdy mógł obejrzeć nowoczesny sprzęt gaśniczy, sprawdzić działanie alkogogli, zobaczyć zestaw niebezpiecznych substancji uzależniających. Na scenie wystąpiła Daria Tomczyk oraz członkowie stowarzyszenia Profilaktyka a Ty. Wspólnie odśpiewany został hymn stowarzyszenia a Agnieszka Nowaczyk – ekspert i zarazem koordynatorka programu PaT w Szamotułach przedstawiła cele i formy działania swoich podopiecznych, przekonywała, że życie bez uzależnień nie musi być nudne. Na zakończenie zaprosiła wszystkich do wspólnego tańca – „Belgijki”.

Po powrocie do szkoły czekały uczniów kolejne atrakcje. Na nowo otwartym boisku sportowym odbył się turniej piłkarski, który zorganizował i sędziował Krzysztof Dyzert. Mecze stoczone przez reprezentacje klas były bardzo emocjonujące.  Widzowie gorąco kibicowali swoim faworytom. Zwycięską drużyną okazała się reprezentacja klasy VIb.

Rozgrywki dostarczyły dzieciom moc wrażeń. W pogodnych nastrojach wracały tego dnia do domów.

Maria Tomkowiak

Fot. Robert Kalisz